ARTYŚCI

G

H

K

KARSO

Select your currency
PLN Polish złoty
EUR Euro

Autone

AUTONE/Jan Kołodziej – artysta związany z nurtem urban artu, zaczął malować graffiti w 1998 r., szybko rozwinął swój styl do graffiti abstrakcyjnego, postgraffiti czy graffuturism. Z wykształcenia architekt urbanista. Pracuje nad przekształcaniem pejzażu miejskiego przy pomocy działań artystycznych celem redefiniowania przestrzeni publicznych, renowacji budynków i obiektów budowlanych czy ożywiania przestrzeni poprzemysłowych, tranzytowych i infrastrukturalnych. Jego seria malowanych abstrakcyjnych struktur urbanistycznych ‘Postcartography’ jest szeroko rozpoznawalna w Londynie, gdzie żył i tworzył w ubiegłych latach.

Instagram: @autone1

B.TRIP

Łukasz CEKAS Berger

Multidyscyplinarny artysta, absolwent wydziału rzeźby i malarstwa  ASP Wrocław. Od końca lat 90’tych czynnie współtworzy polskie środowisko sztuki w przestrzeni publicznej. Uczestnik licznych wystaw i festiwali. Na co dzień zajmuje się projektowaniem sztuki w architekturze, malarstwem studyjnym i rzeźbą. Tworzy wielkoformatowe murale oraz instalacje ścienne. W 2020 roku został laureatem nagrody 30 kreatywnych Wrocławia.

Instagram:@cekas_berger

COOL T

Writer z trójmiasta, aktywny na scenie od połowy lat dziewięćdziesiątych. Szczere, nielegalne, nieładne graffiti. 

Bless the Mess.

Instagram: @obrzeza_

CZARNOBYL

Urodził się po polskiej stronie granicy z Ukrainą jako Damian Terlecki. „Mieszany styl Czarnobyla, który łączy szorstkie tło z wielowarstwowymi szablonami w skali szarości, skutkuje urzekającymi dziełami sztuki z precyzyjnymi obrazami przedstawiającymi dziwne, nostalgiczne postacie, cyborgi i abstrakcyjne wzory, które wyglądają jak halucynacje dystopicznej przyszłości”. Jego mroczne wizje mutantów i obcych są jak ostrzeżenia przed niekontrolowaną biotechnologiczną przyszłością, do której zmierza ludzkość.

Instagram: @czarnobylxter

DAVEE BLOWS

nomad tattooer i artysta uliczny który zwiedził ponad 60 krajów i w każdym z nich zostawił kilka panter i kiedy zawitał do Gdańska, nie mogło zabraknać jego twórczości . #100panthers is life

Instagram: @daveeblows

EXPO 2000

Artysta audiowizualny z Gdańska.

Instagram:@expo_zweitausend

FINER

writer z Warszawy, działający na ulicznej scenie od końca lat dziewięćdziesiątych. Zajmuje się graffiti i ilustracją. Znany szerszemu gronu jako Beztrosko, dzięki swoim komentującym codzienność gifom

Instagram:@beztrosko

FREE MARKET SIMPSON

 

Instagram:@freemarketsimpson

INWAZJA

Inwazja powstała przypadkiem. Kiedy rysuje się coś bez zastanowienia, często pojawiają się najprostsze formy: kreski, kwadraty, koła.Ja rysowałem kółka, z tych kółek powstał prosty charakter,

naturalnie nasunęło się proste skojarzenie ufoludek…obcy…inwazja.

Pierwszy atak inwazji(!) nastąpił latem 1996 roku w Sopocie.

Instagram:@uwaga.inwazja

JAY POP

JAY POP/Jacek Wielebski – artysta plastyk urodzony i zamieszkały w Gdyni. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym, w wolnym czasie maluje ściany, ostatnio wałkiem i pędzlem, wcześniej aerozolami. Pasjonat miasta, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design, absolwent najgorszego ASP w Polsce,  bywalec  barów, laureat nagród, autor plakatów a od niedawna tatuator w kolektywie Halux.

Instagram:@jay_pop_artist

KLUB 2020

KLUB 2020 (Klubik) – absolwent. Działalność prowadzi w szarej strefie między gatunkami, mieszka w Warszawie.

Instagram: @klub2020

KRIK

Od końca lat 90 jeden z bardziej aktywnych twórców na 3 miejskiej scenie graffiti. Writer, streetartowiec, malarz, ilustrator, tatuażysta, kurator.

Instagram: @krik_kong

Marek LOONEY Rybowski

Przedstawiciel sztuki graffiti działający od 1995 r. Współzałożyciel pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti (DSC). W 2008 r. ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje na ścianach i płótnach posługując się przy tym sprayem, szablonem i pędzlami. Jego prace brały udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Instagram:@marek.looney.rybowski

LUMP

Artysta wywodzący się ze szczecińskiej sceny graffiti, dający o sobie znać nie tylko w polskich przestrzeniach miejskich, zaburza codzienność miasta zmuszając do publicznego dyskursu, do zmiany dotychczasowego postrzegania najbliższej przestrzeni. Zwraca uwagę na to, czego w gąszczu reklam, bilbordów, plakatów i kolorowych witryn sklepów nie dostrzega się – prawdziwych barw ulicy, architektury, która realnie tworzy miejską przestrzeń.

Instagram: @fruitofthelump

MARIUSZ M-CITY WARAS

Urodzony w 1978 w Gdyni, doktor habilitowany, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu i Street Artu na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów. Oprócz pracy akademickiej, zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzeniem instalacji przestrzennych i malarstwem wielkoformatowym. 

Instagram:@stencilcity

MEKS79

Meks79 – urodzony i zamieszkały w Łodzi. Lokalny patriota. Absolwent
łódzkiej ASP zawodowo zajmujący się projektowaniem graficznym.
Modernista, dla którego mniej znaczy mniej, a więcej znaczy więcej.
Dawniej writer i współtwórca łódzkiej sceny graffiti. Obecnie mąż i tata.

Instagram: nie posiada

NESPOON

Urodziłam się w 2009 roku. Działam na pograniczu street artu, tradycyjnej ceramiki warsztatowej, rzeźby i malarstwa. Wspieram się wytworami jeszcze jednego, nieco zapomnianego i lekceważonego dziś rzemiosła, koronczarstwa.  Tworzę sztukę pozytywną, w swoich działaniach staram się wywoływać i przekazywać pozytywne emocje. Niekiedy komentuję również wydarzenia społeczne i polityczne, które uważam za istotne.

Instagram:@nes.poon

OBZE

Artysta malarz, związany z trójmiejską sceną graffiti od końca lat 90. Autor licznych wystaw i murali, między innymi „ W hołdzie ofiar grudnia 70″ przy ulicy Janka Wiśniewskiego w Gdyni.

PALLADIN

tatuażysta, malarz aktywnie działający w przestrzeni publicznej. Od 20 lat związany z trójmiejskim graffiti, przez co jest nieodłączną częścią tkanki miejskiej.

Instagram: @palladinski

PANTAL

PANTAL – Writer z Warszawy od 1994. Współtwórca zinów „Nowy
Strumień”, „Linia”, „Uwaga”, filmu „Uwaga video” i tomu „Graffiti Goes
East.
Instagram:@wojtiboy

PLUM.ONE

Gdański artysta zaczynający swą przygodę z puszką aerozolu już w 1997. Poniesiony pasją, miłością do liternictwa oraz adaptacją sztuki w lokalnym krajobrazie pozostaje aktywny po dziś dzień. Charakteryzuje go ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, które z powodzeniem wprowadza w swoje prace.

Instagram:@plum.one

PONCHE 193


Instagram:@ponchee.193

PROEMBRION

malarz, ur. 1984. Graffiti od 1996 (ALFA crew, SPECTRUM crew)

Instagram:@proembrion

PRZEMEK MAZUR

fotograf, związany z trójmiejską sceną graffiti od końca końca lat 90. 

Instagram:@przemek_mazur

RAICE

RAICE – bomber z trójmiasta działający na ulicy od początku lat 2000. Znany z dużych nielegalnych produkcji wałkiem i tagów.

RIAM ONE

 Z graffiti związany od 1996 roku. Obszar, w których można mnie najczęściej spotkać to tereny wzdłuż linii Skm Trójmiasto. Urbanistyka transportu kolejowego od Gdańska do Gdyni jest prawdziwym morzem możliwości na rozwijanie swojego stylu. Inspiracja dla mnie to życie miejskie, w którym moje litery zmieniają się i ewoluują wraz z wciąż zmieniającym się i dojrzewającym miastem.

Instagram:@one.riam

RUDY WALLDOG

Zajmuje się malarstwem reklamowym wielkoformatowym oraz tradycyjnym liternictwem, wykonywanym ręcznie.

Instagram:@rudy_walldog

SAINER

SAINER – Urodzony w Łodzi w 1988r.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2012). Malarz, muralista, rysownik, projektant graficzny i twórca ilustracji. Wraz z Beztem (Mateuszem Gapskim) założyciel i członek duetu Etam Cru. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Instagram:@sainer_etam

SC SZYMAN

ur.1986. Artysta, grafik, związany z warszawską sceną urban art. Twórca plakatów, szablonów i vlepek. Współzałożyciel Pracowni N22, w której rozwija warsztat sitodrukowy. Kurator cyklu artystycznego Full Moon Party oraz N22 Prezentuje.

Instagram:@sc_szyman

SEIKON

SEIKON –  artysta mieszkający obecnie w Grecji. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jego twórczość skupia się na malarstwie i rzeźbie. Aktywny w świecie sztuki i sferze publicznej od 1999 roku.

Przez lata jego styl ewoluował, a jego zainteresowania skupiały się na geometrii i liniach. Seikon specjalizuje się w tworzeniu niepowtarzalnych wzorów geometrycznych, które za pomocą koloru i wzornictwa przekształcają różnorodne powierzchnie. Obecnie artysta coraz bardziej interesuje się projektem Rurales.

Instagram:@seikon87

Michał „SEPE” Wręga

Urodzony w 1982 w Warszawie.Od 1996 związany z szeroko pojętym nurtem sztuki ulicznej. Absolwent wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Mieszka i pracuje w Warszawie jako ilustrator

Instagram:@s_e_p_e

SERWIS POMORSKI

SERWIS POMORSKI – usługi malarskie świadczone z najwyższą
starannością od lat wczesnych. Serwisant przedmiotów bezużytecznych.
Pasjonat segregacji odpadów. Posiadacz certyfikatów czterech. Pomysły
zgapia z internetu.
Instagram:@serwis.pomorski

TOMASZ KACZYŃSKI

w branży od połowy lat dziewięćdziesiątych.

Instagram:@deepgothic

VISUAL HIJACK

Trójmiejski artysta, vj, writer, wydawca niezależnych czasopism oraz książek. Jako vj tworzył wizualizacje na wielu koncertach, imprezach klubowych oraz w galeriach sztuki. Twórca wizualizacji do projektu „Kolej”. W 2009 roku współtworzył międzynarodowy festiwal Graffest odbywający się w Instytucie Sztuki Wyspa na terenach Stoczni Gdańskiej. Twórca wideo instalacji oraz zdobywca nagród za krótkie filmy reklamowe.

wiur

DOA crew – malarz graffiti / grafik / ilustrator – obecny na scenie od połowy lat 90. Twórca znany zarówno z malowania liter i charakterów inspirowanych robotami, Japonią i industrialnymi klimatami miasta. Ostatnio pod szyldem WIUROBOT eksperymentuje z gliczowymi ilustracjami wykonywanymi techniką sitodruku.

Instagram:@wiurobot

ZBIOK

ZBIOK – Twórczość Zbioka zakorzeniona jest w graffiti oraz street arcie. W praktyce artystycznej głównie posługuje się szeroko pojętym malarstwem, muralem, projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Najbardziej rozpoznawalne realizacje artystyczne powstały w przestrzeni publicznej. Czajkowski operuje charakterystycznym stylem malarskim czerpiącym z estetyk ulicznych, malarstwa XX w mistrzów, popkultury oraz internetu. Tematy prac Zbioka dotyczą zagadnień nierówności społecznych, przemocy, dyskryminacji oraz alienacji jednostki.
Instagram:@zbiok