W dniach 15-27 lipca Layup będzie zamknięty. Przygotowujemy się do wernisażu OUTSIDERS 24

W dniach 15-27 lipca Layup będzie zamknięty. Przygotowujemy się do wernisażu OUTSIDERS 24

Transform’art’or

Seria wydarzeń „transformARTor” to akcja, która dzieje się na budynku stacji elektrycznej na terenie 100CZNI. Kuratorem wydarzeń jest Krik Kong – trójmiejski twórca street art\graffiti i jednocześnie autor muralu okalającego nasz transformator z każdej strony.

KRIK KONG

Tworzący graffiti\street art od końca lat 90tych, malarz, ilustrator, tatuażysta, uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz festiwali graffiti\streetart. Współtwórca i kurator artystyczny galerii Layup (2015-2016) oraz Patio Layup (2016) – miejsc które stanowiły pewien przełom jeśli chodzi o formę spędzania czasu na terenach postoczniowych, a którą znamy teraz szerzej dzięki 100czni czy Ulicy Elektryków.

PLUM.ONE

Pierwszym gościem jest PLUM.ONE – Gdański artysta zaczynający swą przygodę z puszką aerozolu już w 1997. Poniesiony pasją, miłością do liternictwa oraz adaptacją sztuki w lokalnym krajobrazie pozostaje aktywny po dziś dzień. Charakteryzuje go ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań, które z powodzeniem wprowadza w swoje prace.

uwaga inwazja !

Inwazja : „Inwazja powstała przypadkiem. Kiedy rysuje się coś bez zastanowienia, często pojawiają się najprostsze formy: kreski, kwadraty, koła. Ja rysowałem kółka, z tych kółek powstał prosty charakter, naturalnie nasunęło się proste skojarzenie ufoludek…obcy…inwazja. Pierwszy atak inwazji(!) nastąpił latem 1996 roku w Sopocie.”

riam.one

Riam – jeden z czołowych artystów sceny graffiti, który od lat 90tych nie wypuszcza spraya z ręki.

Proembrion

Proembrion (Krzysztof Syruć) – Malarz, ur. 1984;
Graffiti od 1996 (ALFA crew, SPECTRUM crew); murale m.in. w Łodzi, Gdyni, Petersburgu, Tel Awiwie, Genewie, Koszycach, Sofii; wystawy indywidualne w Paryżu (Celal M13 – 2018, 2017), Wrocławiu (Kolektyw – 2016), Lublinie (Brain Damage – 2015), Warszawie (V9 – 2014); wystawy zbiorowe w Moskwie (Artmossphere Street-Art Biennale – 2016), Dortmundzie (44309 – 2013). Konstruktor instalacji przestrzennych. Autor fasady na ul. Ogarnej 120 na przeciwko galerii S.O.S. Mieszka w Gdańsku, pracuje w WL4 Mleczny Piotr.

Palladin

Palladin – tatuażysta, malarz aktywnie działający w przestrzeni publicznej. Od 20 lat związany z trójmiejskim graffiti przez, co jest nieodłączną częścią tkanki miejskiej.

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro